Жазодан озод этилган фуқароларнинг ижтимоий ҳаётга мослашишида кўмак кўрсатилди
Янгиҳаёт туманида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “2025-йилда Республика маҳаллаларида хавфсиз муҳитни яратиш ва ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш тизими самарадорлигини янада ошириш бўйича чора-тадбирлар тўғрисида”ги 1-сонли Қарори ҳамда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2018-йил 17- июлдаги 543-сонли қарорлари ижросини таъминлаш мақсадида қатор ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, куни кеча "Чоштепа" маҳалласида туман ҳокими томонидан туман ИИО ФМБнинг пробация ҳисобида турган 18 дан 30 ёшгача бўлган ёшларнинг келажакдаги мақсадлари, оилавий муаммолари ва мурожаатлари ўрганилди.
Натижада бир нафар фуқаронинг масаласи шу ернинг ўзида ҳал этилиб, унга касб ҳунар ўқув маркази ва соғлиғини тиклаш учун тиббиёт муассасасига йўлланма берилди.

Освобожденным из мест лишения свободы гражданам оказана помощь в социальной адаптации
В Янгихаётском районе в целях обеспечения исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан No 1 "О мерах по созданию безопасной среды в махаллях Республики в 2025 году и дальнейшему повышению эффективности системы раннего предупреждения правонарушений," а также постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан No 543 от 17 июля 2018 года проводится ряд мероприятий.
В частности, вчера в махалле "Чоштепа" хоким района изучил будущие цели, семейные проблемы и обращения молодых людей в возрасте от 18 до 30 лет, состоящих на пробационном учете в районном отделе внутренних дел.
В результате вопрос одного гражданина был решен на месте: ему были выданы направления в центр профессионального обучения и медицинское учреждение для восстановления здоровья.