Ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш мақсадида профилактик тадбирлар ўтказилмоқда
Ўзбекистон Республикаси Президентининг «2025 йилда Республика маҳаллаларида хавфсиз муҳитни яратиш ва ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш тизими самарадорлигини янада ошириш бўйича чора-тадбирлар тўғрисида»ги 1-сонли Қарори ижросини таъминлаш мақсадида ҳуқуқ-тартибот ходимлари томонидан Янгиҳаёт туманида қатор ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, «Орият» маҳалласида профилактика инспектори ҳамда миллий гвардия ходимлари томонидан аҳоли ва тадбиркорлар билан профилактик суҳбатлар ўтказилди. Унда ҳозирги кунда авж олаётган турли ҳуқуқбузарликлар ва жиноятларни олдини олиш борасида амалга оширилаётган ишлар, маҳаллаларда хавфсиз муҳитни яратишда фуқароларнинг ўрни ва масъулияти ҳақида тушунтиришлар берилди.

Проводятся профилактические мероприятия по раннему предупреждению правонарушений
В целях обеспечения исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан No1 "О мерах по дальнейшему повышению эффективности системы создания безопасной среды и раннего предупреждения правонарушений в махаллях Республики в 2025 году" сотрудниками правоохранительных органов в Янгихаётском районе проводится комплекс мероприятий.
В частности, в махалле "Oрият" инспектором профилактики и сотрудниками Национальной гвардии были проведены профилактические беседы с населением и предпринимателями. В ходе бесед были даны разъяснения о проводимой работе по предупреждению различных правонарушений и преступлений, а также о роли и ответственности граждан в создании безопасной среды в махаллях.