Туман ҳокимининг ўринбосари ижтимоий обйектларда ўрганиш олиб борди
Бугун туман ҳокимининг ўринбосари бир қатор умумтаълим мактаблари ва мактабгача таълим ташкилотларида бўлиб, 2025/2026-йиллар куз-қиш мавсумига тайёргарлик кўриш бўйича амалга оширилаётган ишлар ва мавжуд муаммоларни ўрганди.
Дастлаб, масъул раҳбарлар 333- ва 292-сонли умумтаълим мактабида амалга оширилаётган қурилиш ва таъмирлаш ишлари, синфхоналарнинг янги ўқув йилига тайёргарлик ҳолати, келтирилган жиҳозларнинг сифати ҳамда ўқувчилар учун яратилаётган шароитлар билан танишди.
Шундан сўнг, 581- ва 584-сонли давлат мактабгача таълим муассасаларида ҳам куз-қиш мавсумига тайёргарлик ишлари, тарбияланувчилар учун яратилган имкониятлар ўрганилди.
Шунингдек, жойлардаги ўрганишлар давомида аниқланган камчиликларни бартараф этиш, ишларни жадаллаштириш ҳамда “Долзарб 90 кун” лойиҳаси доирасида ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил этиш бўйича масъулларга топшириқлар берилди.

Сегодня заместитель главы района посетил ряд общеобразовательных школ и дошкольных образовательных организаций, изучив ход подготовки к осенне-зимнему сезону 2025/2026 года и существующие проблемы.
В первую очередь ответственные руководители ознакомились с ходом строительно-ремонтных работ в средних школах № 333 и № 292, состоянием подготовки учебных помещений к новому учебному году, качеством поставляемого оборудования и условиями, создаваемыми для учащихся.
После этого также были изучены ход подготовки к осенне-зимнему сезону и созданные возможности для воспитанников в государственных дошкольных образовательных учреждениях № 581 и 584.
Кроме того, были даны поручения ответственным лицам по устранению недостатков, выявленных в ходе полевых исследований, ускорению работ и содержательной организации свободного времени молодёжи в рамках проекта «Долзарб 90 Кун».