Тадбир сўнгида иштирокчиларга 1000 дона китоблар совға қилинди
Куни кеча Янгиҳаёт ва Сергели туманларининг 250 нафар ёшлари билан диний-маърифий мавзуда учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Ўзбекистон Республикаси Президентининг жамоат ва диний ташкилотлар билан ҳамкорлик масалалари бўйича маслаҳатчиси, Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосарлари, Давлат хавфсизлик хизмати Тошкент шаҳар бўйича бошқармаси бошлиғи, ҳар икки туманнинг сектор раҳбарлари иштирок этдилар.
Учрашув давомида дин ишлари қўмитаси вакиллари томонидан семинар машғулотлари ва ёшларни қизиқтирган масалалар юзасидан савол-жавоблар бўлиб ўтди. Тадбир доирасида меҳнат ярмаркаси ташкил этилди. Тадбир сўнгида иштирокчиларга 1000 дона китоблар совға қилинди.

На днях состоялась встреча по религиозно-просветительским вопросам с участием 250 молодых людей из Сергелийского и Янгихаетского районов.
Во встречеприняли участие советник Президента Республики Узбекистан по взаимодействию с общественными и религиозными организациями, заместители хокима города Ташкента, начальник Службы государственной безопасности города Ташкента, руководители секторов обоих районов.
В ходе встречи представители Комитета по религиозным вопросам провели семинар, а также ответили на вопросы интересующие молодежь. В рамках мероприятия была организована ярмарка вакансий. В завершение мероприятия участникам были вручены 1000 книг.