«Сўнгги қўнғироқ-2024»: хавфсизлик масаласи биринчи ўринга қўйилди
Бугун туманимизнинг 331-сонли умумтаълим мактабида туман мактабгача бўлими бошлиғи, мактаб директорлари ва масъуллар иштирокида «25 май сўнгги қўнғироқ» тадбирларини хавфсиз ўтказиш юзадидан йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилиш давомида мактаб директорларига сўнгги қўнғироқ табдирларини ташкил этишда белгилаб қўйилган низомлардан четга чиқмаслиги, битирувчи ёшлар билан ортиқча дабдабозликка йўл қўймаслиги бўйича ўқувчилар ва уларнинг ота-оналари билан тушунтириш ишлари олиб бориши кераклиги таъкидлаб ўтилди.
Шунингдек, йиғилишда мазкур байрам тадбирларини хавфсиз ўтказишга масъул бўлган ташкилот вакиллари ҳам қатнашди. Унда турли кўнгилсиз ҳолатлар юз беришининг олдини олиш ҳамда ўқувчиларининг хавсизлигини таъминлаш бўйича чора тадбирларни самарали ташкил қилиш масаласи келишиб олинди.

«Последний звонок-2024»: вопрос безопасности в приоритете
Сегодня в общеобразовательной школе №331 нашего района состоялось совещание с участием заведующего районным отделом дошкольного и школьного образования, директоров школ и должностных лиц по вопросам безопасного проведения мероприятий «Последний звонок 25 мая». .
Подчёркнута необходимость провести разъяснительную работу с учащимися и их родителями в ходе встречи с директорами школ о том, чтобы не отступать от установленных правил при организации мероприятий «последнего звонка», не допускать излишней претенциозности с выпускниками.
На встрече также присутствовали представители организации, ответственной за безопасное проведение этих праздничных мероприятий. Было решено эффективно организовать мероприятия по предотвращению возникновения различных неприятных ситуаций и обеспечению безопасности подростков.