Пробация назоратидаги фуқароларнинг сайёр суди бўлиб ўтди
«Олчазор» маҳалласида ҳуқуқни муҳофаза қилиш идораларининг масъул  ходимлари ва пробация рўйхатида турувчи шахслар иштирокида профилактик тадбир ташкил этилди.
Гиёҳвандлик воситалари ва психотроп моддаларнинг ноқонуний айланмасига қарши курашиш ойлиги доирасида ўтказилган тадбирда фуқароларга гиёҳванд моддалар савдоси билан шуғулланувчи шахсларга нисбатан қўлланиладиган қонуний чоралар ва унинг салбий оқибатлари ҳақида тушунтиришлар бериб ўтилди.
Бундан ташқари, шу ернинг ўзида тўғри йўлга қайтган 13 нафар фуқаронинг жазосини енгилига алмаштириш юзасидан сайёр суд бўлиб ўтди.  Якунида улар суд томонидан ўрнатилган чеклов ва мажбуриятларидан шартли равишда озод қилинди.

Состоялся выездной суд для граждан, находящихся под пробационным надзором
В махалле "Олчазор" было организовано профилактическое мероприятие с участием ответственных сотрудников правоохранительных органов и лиц, состоящих на пробационном учете.
На мероприятии, проведенном в рамках месячника по борьбе с незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ, гражданам были даны разъяснения о законодательных мерах, применяемых в отношении лиц, занимающихся торговлей наркотиками, и их негативных последствиях.
Кроме того, на месте состоялся выездной суд по смягчению наказания для 13 граждан, вставших на путь исправления. В итоге они были условно освобождены от установленных судом ограничений и обязанностей.