Ҳозирги кунга қадар 16 нафар хотин-қизларнинг ҳужжатлари қабул қилиниб, платформага жойлаштирилди
Хабар берганимиздек, мутахассислиги бўйича камида беш йил меҳнат стажига эга бўлган хотин-қизларни давлат олий таълим муассасаларининг бакалавриат таълим йўналишларига киришига тавсиянома бериш учун ҳужжатлар қабул қилиш бошланган.
Тавсиянома бериш масаласини кўриб чиқиш бўйича Янгиҳаёт тумани Ишчи гуруҳи ташкил этилган. Ҳозирда гуруҳ аъзолари ҳужжат топширган хотин-қизларнинг талабларга мослигини текшириб, xotinqizlar.uz электрон платформасига талабгорнинг ҳужжатларини жойлаштирмоқда.
Ҳозирги кунга қадар 16 нафар хотин-қизларнинг ҳужжатлари қабул қилиниб, платформага жойлаштирилди. Ҳужжат қабул қилиш 30-майга қадар давом этади.

На данный момент приняты и размещены на платформе документы 16 женщин
Как мы сообщали, начался прием документов для рекомендации женщин, имеющих стаж работы не менее пяти лет по специальности, для поступления на образовательные программы бакалавриата государственных высших учебных заведений.
Для рассмотрения вопроса о выдаче рекомендации создана рабочая группа Янгихаетского района. В настоящее время члены группы проверяют соответствие подавших документы женщин требованиям и загружают документы соискателей на электронную площадку xotinqizlar.uz.
На данный момент приняты и размещены на платформе документы 16 женщин. Прием документов продлится до 30 мая.