Ҳоким ёрдамчилари фаолияти сарҳисоб қилинди
Бугун туман ҳокими, туман прокурори, масъуллар ва ҳоким ёрдамчилари иштирокида таҳлилий йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилишда жорий йилнинг 1-чораги давомида маҳаллаларда ҳоким ёрдамчилари томонидан амалга оширилган ишлар таҳлил қилинди. Хусусан, оилавий тадбиркорликни ривожлантириш дастури доирасида ажратилган имтиёзли кредитларнинг мақсадли фойдаланиш устидан мониторинг қилиш, қарздорликларни сўндириш, микролойиҳаларни амалга татбиқ этиш ва аҳоли бандлигини таъминлаш каби йўналишларида олиб борилаётган ишлар самарадорлиги кўриб чиқилди.
Шунингдек, йиғилиш якунида бир қатор ҳоким ёрдамчилари самарали меҳнат фаолияти учун ташаккурномалар билан тақдирланди.

Подведены итоги деятельности помощников хакима.
Сегодня состоялось аналитическое совещание с участием хакима района, прокурора района, должностных лиц и помощников хакима.
На совещании был проведен анализ работы, проведенной помощниками хокимов махаллей за первый квартал текущего года. В частности, рассмотрена эффективность проводимой работы по таким направлениям, как контроль за целевым использованием льготных кредитов, выделенных в рамках программы развития семейного предпринимательства, погашение задолженности, реализация микропроектов, обеспечение занятости населения.
Также в конце встречи ряду помощников хокимов были вручены благодарственные грамоты за эффективную работу.