Туман ҳокимлигида Уй-жой коммунал Вазирлиги ИТ технологиялари бўлими бошлиғи томонидан «Менинг уйим» тизими бўйича туманимиздаги бошқарув компаниялари раҳбарларига ўқув семинари ўтказилди.
Семинар иштирокчилари уй-жой коммунал соҳасида қўлланиладиган янги тизим ҳақида маълумотга эга бўлдилар ва ўзларини қизиқтирган саволларга батафсил жавоб олдилар.
Маълумот учун: «Менинг уйим» тизими бу кўп квартирали уйларни сақлаш учун тўланувчи мажбурий бадалларни назорат қилиш ва шаффофлигини таъминловчи тизим бўлиб, барча тўлов тизимлари ва давлат идоралари билан интеграция қилиш имкониятига эга.

В хокимияте района под руководством начальника отдела IT-технологий Министерства жилищно-коммунального обслуживания состоялся образовательный семинар для руководителей управляющих компаний нашего района по системе «Менинг уйим - Мой дом».
Участники семинара узнали о новой системе, применяемой в сфере жилищно-коммунального хозяйства, и получили развернутые ответы на интересующие их вопросы.
Для справки, «Мой дом» — это система, которая осуществляет мониторинг и обеспечение прозрачности обязательных платежей по содержанию многоквартирных домов и имеет возможность интеграции со всеми платежными системами и государственными органами.