Куни кеча туман ҳокими бошчилигида туман Маънавият ва маърифат Кенгашининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унда 3 та масала кун тартибига қўйилди.
Йиғилиш аввалида Кенгаш раиси ўринбосари сўзга чиқиб, жорий йилнинг 6 ойи мобайнида маънавий-маърифий ишлар самарадорлигини ошириш ва ижтимоий-маънавий муҳитни соғломлаштириш йўналишида амалга оширилган ишлар тўғрисида маълумот берди.
Шунингдек, Кенгаш аъзолари туманда «Маънавият сектори»ни ташкил этиш ва унинг зиммасига бир қатор вазифаларни юклатиш масаласини муҳокама қилди. Бундан ташқари, ҳудуддаги мактаблар, боғчалар ва 30 та маҳаллада маънавий-маърифий ишлар ҳолати бўйича мониторинг натижалари ўрганилди.
Йиғилиш сўнгида эса ўтган давр мобайнида кузатилган камчиликларни бартараф этиш ва маънавий-маърифий ишларни янада самарали ташкил этиш бўйича масъулларга тегишли топшириқлар берилди.

Повысится эффективность духовно-просветительской работы
На днях под председательством хокима района состоялось очередное заседание районного Совета по духовности и просветительству. В нем на повестку дня были поставлены 3 вопроса.
В начале заседания выступил заместитель председателя Совета, который проинформировал о проделанной работе по повышению эффективности духовно-просветительской работы и оздоровлению социально-духовной атмосферы в течение 6 месяцев текущего года.
Также члены Совета обсудили вопрос создания в районе «Сектора духовности» и возложения на него ряда задач. Кроме того, были изучены результаты мониторинга состояния духовно-просветительской работы в школах, детских садах и 30 махаллях региона.
В завершение совещания ответственным лицам даны соответствующие поручения по устранению недостатков, допущенных за прошедший период, и более эффективной организации духовно-просветительской работы.