331-сонли умумтаълим мактабида туман ҳокими, туман прокурори, туман ИИО ФМБ бошлиғи ҳамда туман солиқ инспексияси бошлиғи бошчилигида йиғилиш бўлиб ўтди.
Унда Ўзбекистон Республикаси Президентининг “2025-йилда республика маҳаллаларида хавфсиз муҳитни яратиш ва ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш тизими самарадорлигини янада ошириш бўйича чора-тадбирлар тўғрисида”ги 1-сонли Қарори ижросини таъминлаш мақсадида маҳаллалар ҳудудида амалга оширилган ишлар ҳамда “йўл харитаси” доирасида олиб борилаётган вазифалар муҳокама қилинди.
Шунингдек, мутасаддилар томонидан масъуллар ва “маҳалла йеттилиги” вакилларига маҳаллаларда хавфсиз муҳитни яратиш, профилактик тадбирларни кучайтириш, жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш бўйича аниқ кўрсатма ва топшириқлар берилди.

В общеобразовательной школе № 331 состоялось совещание под председательством хокима района, прокурора района, начальника ОВД района и начальника районной налоговой инспекции.
В целях обеспечения исполнения 1-го Постановления Президента Республики Узбекистан “О мерах по созданию безопасной среды и дальнейшему повышению эффективности системы раннего предупреждения правонарушений в махаллях республики в 2025 году”на территории махалли были проведены работы, а также задачи, реализуемые в рамках “Дорожной карты”.
Должностные лица также дали конкретные инструкции и поручения ответственным лицам и представителям “семерки махалли” по созданию безопасной среды в кварталах, усилению профилактических мер и предотвращению преступности и правонарушений.