Қурилиш объектлари кўздан кечирилди
Тошкент шаҳар прокурори ўринбосари, шаҳар прокуратураси тармоқ раҳбарлари, Янгиҳаёт тумани сектор раҳбарлари ва мутасадди ташкилот масъуллари томонидан туманда фаолият юритиб келаётган бир қатор корхоналар ва қурилиш объектлари кўздан кечирилди.
Жумладан, дастлаб фармацевтика маҳсулотлари ишлаб чиқарувчи “Dentafill Plyus” МЧЖ ва кабель маҳсулотлари ишлаб чиқарувчи “ARTIKUL AZIYA KABEL” МЧЖ фаолияти билан танишилиб, унинг фаолиятидаги мавжуд муаммолар ўрганилди ва тегишли ташкилотларга муаммоларни ҳал қилиш юзасидан кўрсатмалар берилиб, ижроси назоратга олинди.
Сўнг “Дўстлик” маҳалласида қурилаётган тез тиббий ёрдам станциясида олиб борилаётган қурилиш ишларининг аҳволи ўрганилди. Ўрганиш давомида ушбу объектни лойиҳа-смета ҳужжатлари асосида сифатли қуриш, қурилиш ишларини жадаллаштириш ҳамда белгиланган муддатда фойдаланишга топшириш борасида масъул ва пудратчи ташкилот вакилларига топшириқ ва кўрсатмалар берилди.

Рабочая группа в составе заместителя прокурора Ташкента, руководителей секторов и ответственных сотрудников компететных органов посетили ряд предприятий и строительных объектов в Янгихаётском районе.
В частности, изучена деятельность производителя фармпродукции – ООО Dentafill Plyus и кабельной продукции – ООО ARTIKUL AZIYA KABEL. Рабочая группа определила некоторые проблемы в деятельности предприятий, после чего, ответственным должностным лицам даны поручения по скорейшему изучению и устранению данных вопросов.
После чего, в махалле «Дустлик» изучен ход строительных работ на станции скорой медицинской помощи. В ходе изучения даны поручения и задачам представителям ответственных и подрядных организаций по качественному строительству данного объекта на основании проектно-сметной документации, ускорению строительных работ и вводу в эксплуатацию в установленные сроки.