Куни кеча туман ҳокими, туман прокурори ҳамда тегишли ташкилотлар раҳбарлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди.
timeicon 18-07-2025
Йиғилишда Янгиҳаёт туманида Давлат раҳбарининг ПҚ-133-сон қарори ижросини таъминлаш, энергия самарадорлигини ошириш, электр ва табиий газни иқтисод қилиш, қайта тикланувчи энергия манбаларини ўрнатиш ҳамда энергия ресурслари билан боғлиқ ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш борасида амалга оширилаётган ишлар таҳлил қилинди.
Бундан ташқари, йиғилиш давомида мавжуд дебитор қарздорликни қисқартириш ва аҳолига хизмат кўрсатиш сифатини ошириш масалалари ҳам муҳокама қилинди.
Тадбир сўнгида аниқланган камчиликларни бартараф этиш ва ишларини маҳаллабай ташкил этиш бўйича масъулларга кўрсатмалар берилди.

Вчера состоялось совещание с участием губернатора района, прокурора района и руководителей профильных организаций.
timeicon 18-07-2025
На совещании был проанализирован ход работы, проводимой в Янгихаётском районе по обеспечению исполнения Постановления Главы государства №PQ-133, повышению энергоэффективности, экономии электроэнергии и природного газа, установке возобновляемых источников энергии, а также профилактике правонарушений, связанных с энергоресурсами.
Кроме того, на совещании были рассмотрены вопросы снижения имеющейся дебиторской задолженности и повышения качества предоставляемых населению услуг.
В завершение мероприятия ответственным лицам были даны поручения по устранению выявленных недостатков и организации работы по районам.