Коммунал хизмат кўрсатиш соҳасида бажарилган ишлар ҳолати ўрганилди
Гап шундаки, куни кеча туман ҳокими ўринбосари, прокуратура ва туман фавқулодда вазиятлар бўлими масъуллари иштирокида барча коммунал хизмат кўрсатиш ташкилотлари ҳамда бошқарув сервис компанияларининг умумий йиғилиши бўлиб ўтди.
Йиғилишда мавжуд дебитор қарздорликни қисқартириш, куз-қиш мавсумига муносиб тайёргарлик кўриш, аҳолига кўрсатилаётган хизматлар сифатини яхшилаш масалалари кўриб чиқилди.
Шунингдек, учрашув давомида шу вақтга қадар аниқланган камчиликларни зудлик билан бартараф этиш ва режадаги ишларни жадал суръатда давом эттириш юзасидан кўрсатмалар берилди.

Изучено состояние выполненных работ в сфере коммунального обслуживания
Дело в том, что вчера состоялось общее собрание всех организаций коммунального обслуживания и управляющих сервисных компаний с участием заместителя хокима района, представителей прокуратуры и районного отдела по чрезвычайным ситуациям.
На совещании были рассмотрены вопросы сокращения имеющейся дебиторской задолженности, надлежащей подготовки к осенне-зимнему сезону и улучшения качества услуг, оказываемых населению.
Также в ходе встречи были даны указания по незамедлительному устранению выявленных на данный момент недостатков и продолжению запланированных работ в ускоренном темпе.