Куни кеча маҳаллаларда ёшлар билан ишлаш масалаларини мувофиқлаштириш бўйича Республика комиссияси ишчи гуруҳи Янгиҳаёт туманида бўлиб, ёшларнинг бандлигини таъминлаш ва тадбиркорлигини ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ишлар билан танишди.
Ташриф давомида ишчи гуруҳ аъзолари оталиққа олинган, ишсиз ва ижтимоий ҳимояга муҳтож ёшлар билан ишлаш ҳолатини ўрганди. Шунингдек, “ДХХ кубоги”, “Шижоат ва ғайрат”, “Раҳбар ва ёшлар учрашуви” каби лойиҳалар ижроси ҳамда ушбу йўналишларда қабул қилинган меъёрий ҳужжатлар асосида олиб борилаётган ишлар таҳлил қилинди.
Бундан ташқари, масъуллар мебел ишлаб чиқариш билан шуғулланаётган янгиҳаётлик ёш тадбиркор фаолияти билан ҳам танишди.

Накануне рабочая группа Республиканской комиссии по координации вопросов работы с молодёжью в махаллях посетила Янгихаётский район и ознакомилась с мерами, принимаемыми по обеспечению занятости и развитию предпринимательства среди молодёжи.
В ходе визита члены рабочей группы изучили состояние работы с молодёжью, находящейся под опекой, безработной, а также нуждающейся в социальной поддержке. Проанализирован ход реализации таких инициатив, как «Кубок СГБ», «Смелость и усердие», «Встреча руководителя с молодёжью», а также выполнение задач, предусмотренных соответствующими нормативными документами.
Кроме того, делегация ознакомилась с деятельностью молодого предпринимателя из Янгихаёта, занимающегося производством мебели.