Сессияда масъул раҳбарлар Янгиҳаёт туманининг 2025-йилда комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш дастурининг иккинчи чоракдаги ижроси, соғлиқни сақлаш соҳасида ва туманда “Аёллар дафтари” тизимининг 6-босқичи доирасида амалга оширилган ишлар бўйича депутатларга ҳисобот берди.
Сессия давомида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Йоқилғи-енергия ресурсларидан ноқонуний фойдаланиш ва беҳуда сарфланишининг олдини олиш ҳамда энергия самарадорлигини ошириш бўйича чора-тадбирларни такомиллаштириш тўғрисида” 2025-йил 1-апрелдаги ПҚ-133-сон қарори ижроси ўрганилди.
Бундан ташқари, Янгиҳаёт тумани маҳаллий бюджетининг 2025-йил иккинчи чорак давомида бюджет даромадлари базасини ошириш бўйича амалга оширилган ишлар натижалари муҳокама қилинди.

На сессии ответственные руководители отчитались перед депутатами о выполнении программы комплексного социально-экономического развития Янгихаётского района во втором квартале 2025 года, о проделанной работе в сфере здравоохранения и в районе в рамках 6-го этапа системы "Женский блокнот"
В ходе сессии было изучено исполнение постановления Президента Республики Узбекистан от 1 апреля 2025 года No ПП-133 "О совершенствовании мер по предотвращению незаконного использования и нерационального расходования топливно-энергетических ресурсов и повышению энергоэффективности."
Кроме того, были обсуждены результаты работы, проведенной по увеличению доходной базы местного бюджета Янгихаётского района в течение второго квартала 2025 года.