Халқ депутатлари Янгиҳаёт тумани Кенгашининг Иккинчи чақириқ ўн бешинчи сессияси бўлиб ўтди.
Дастлаб, сессияда Янгиҳаёт тумани адлия бўлими раҳбари жорий йилнинг биринчи ярим йиллигида давлат органлари ва ташкилотларининг норма ижодкорлиги ҳамда ҳуқуқни қўллаш амалиёти ҳолати тўғрисида ахборот берди.
Сессия давомида туман Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси, Санитария-епидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги қўмитасининг туман бўлими, туман солиқ инспексия ҳамда туман электр тармоқлари корхонасининг 2025-йил иккинчи чорагидаги фаолияти ҳақида ҳисоботлар тингланди.
Бундан ташқари, масъул раҳбарлар туманда янги иш ўринларини яратиш, аҳоли бандлигини таъминлаш, оилавий тадбиркорликни ривожлантириш, бизнес ташаббусларни қўллаб-қувватлаш ва бошқа йўналишларда амалга оширилган ишлар тўғрисида депутатларга ҳисо

В начале сессии руководитель отдела юстиции Янгихаётского района представил информацию о состоянии нормотворчества и правоприменительной практики государственных органов и организаций в первом полугодии текущего года.
В ходе сессии были заслушаны отчеты о деятельности районного управления по координации деятельности органов внутренних дел, районного отдела Комитета санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья, районной налоговой инспекции и районного предприятия электрических сетей за второй квартал 2025 года.
Кроме того, ответственные руководители отчитались перед депутатами о проделанной работе в районе по созданию новых рабочих мест, обеспечению занятости населения, развитию семейного предпринимательства, поддержке бизнес-инициатив и другим направлениям.