Халқ депутатлари Янгиҳаёт туман Кенгашининг навбатдаги қирқ еттинчи сессияси бўлиб ўтди
Унда 2022-2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегиясини “Инсон қадрини улуғлаш ва фаол маҳалла йили”да амалга оширишга оид Янгиҳаёт туманининг ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш ҳудудий дастури ва “2021-2023 йилларда Тошкент шаҳрининг Янгиҳаёт туманини комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш чора-тадбирлари” дастурининг ижроси тўғрисида Янгиҳаёт туман ҳокимининг ҳисоботи тингланди.
Шунингдек, сессияда Янгиҳаёт туманида хизматлар соҳасини ривожлантириш бўйича амалга оширилаётган ишлар тўғрисида туман ҳокимининг молия-иқтисодиёт ва камбағалликни қисқартириш масалалари бўйича биринчи ўринбосари Х.Ташпулатов, ёшларга оид давлат сиёсатининг туманда амалга оширилиши юзасидан рейтинг баҳолаш кўрсаткичлари тўғрисида ёшлар ишлари агентлиги Янгиҳаёт тумани бўлими Ж.Гулямов, “Ташаббусли бюджет” жараёнида ғолиб деб топилган лойиҳаларнинг ўз вақтида амалга оширилиши ҳолатини ўрганиш натижалари тўғрисида Янгиҳаёт тумани Молия бўлими мудири А.Махмудовларнинг ахборотлари тақдим этилди.

Состоялась очередная сорок седьмая сессия Янгихаетского районного Кенгаша народных депутатов.
В ходе сессии заслушан доклад хокима района о реализации территориальной программы социально-экономического развития Янгихаетского района в рамках реализации Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы в «Год обеспечения интересов человека и развития» и «Плана мероприятий по комплексному социально-экономическому развитию Янгихаетского района в 2021-2023 годах».
Также на заседании первый заместитель хокима района по вопросам финансов, экономики и сокращения бедности Х.Ташпулатов рассказал о проводимой работе по развитию сферы услуг в Янгихаетском районе; Ж.Гулямов, руководитель отдела Агентства по делам молодежи в Янгихаётском районе, выступил отчётом о рейтинговых показателях по реализации государственной политики в отношении молодежи в районе; с отчетом по результатам изучения состояния своевременной реализации проектов, признанных победителями в процессе «Инициативного бюджетирования» выступил начальник Финансового отдела А. Махмудов.