Халқ депутатлари Янгиҳаёт туман Кенгашининг етмиш еттинчи сессияси бўлиб ўтди
Сессияда жорий йилнинг иккинчи чораги давомида туман солиқ инспекция томонидан амалга оширилган ишлар бўйича масъулларнинг ҳисоботлари тингланди. Шунингдек, туман солиқ инспекцияси раҳбари 2-ярим йилликда солиқ органлари томонидан бажариладиган ишлар юзасидан туман депутатларига мурожаат қилди.
Бундан ташқари, кун тартибида Халқ депутатлари туман Кенгашидаги депутатлик ўринлари сонини белгилаш, котибиятнинг ички меҳнат тартиб қоидаларини тасдиқлаш, сайлов комиссияси таркиби ҳамда «Ташаббусли буджет» жараёнлари тартибига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш масаласи муҳокама қилинди.
Сессия давомида иштирокчилар «Ўзбекистон — 2030» стратегиясига оид давлат дастурининг ижросини таъминлаш, «Энг яхши ижтимоий ташаббус» республика кўрик-танловини ташкил этиш ва «Аёллар дафтари»нинг 5-босқичига киритилган хотин-қизларни моддий жиҳатдан қўллаб-қувватлаш каби масалаларни ҳам кўриб чиқишди.

Состоялась семьдесят седьмая сессия Янгихаётского районного Кенгаша народных депутатов
На сессии были заслушаны отчеты ответственных лиц о работе, проделанной районной налоговой инспекцией во втором квартале текущего года. Также руководитель районной налоговой инспекции обратился к депутатам района с информацией о работе, которую будут выполнять налоговые органы во втором полугодии.
Кроме того, в повестке дня обсуждались вопросы определения количества депутатских мест в районном Кенгаше народных депутатов, утверждения правил внутреннего трудового распорядка секретариата, состава избирательной комиссии, а также внесения изменений и дополнений в порядок процессов "Инициативного бюджета."
В ходе сессии участники также рассмотрели такие вопросы, как обеспечение исполнения Государственной программы по Стратегии "Узбекистан - 2030," организация республиканского смотра-конкурса "Лучшая социальная инициатива" и материальная поддержка женщин, включенных в 5-й этап "Женской тетради."