Ёшларнинг ғоя ва ташаббусларини янада қўллаб-қувватлаш мақсадида, жойларда «Раҳбар ва ёшлар» учрашувлари ўтказилмоқда.
Хусусан, бундай учрашувлардан бири туманимизнинг «Марҳамат» маҳалласи ҳудудидаги 331-умумтаълим мактабида оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи томонидан ташкил этилди.
Тадбир очиқ мулоқот шаклида бўлиб ўтди. Бу эса учрашувда қатнашган хотин-қизлар учун саволларга бевосита масъул раҳбарнинг ўзидан жавоб олишга имкон яратди. Шунингдек, фаол иштирок этган ёшларга китоблар совға қилинди.
Маълумот ўрнида бу каби тадбирларни ўтказиш ортидан яқинлашиб келаётган ёшлар кунини кенг нишонлаш ҳамда раҳбарлар фаолияти натижадорлигини ошириш кўзда тутилган.

«Месяц молодежи»: они всегда в центре внимания
В целях дальнейшей поддержки идей и инициатив молодежи проводятся встречи «Руководитель и молодежь».
В частности, очередную такую встречу организовал Отдел семьи и женщин в 331-й общеобразовательной школе махалли «Мархамат» нашего района.
Мероприятие прошло в форме открытого диалога. Это позволило девушкам, участвовавшим во встрече, получить ответы на свои вопросы непосредственно от ответственного руководителя. Молодым людям, принявшим активное участие были вручены книги в подарок.
После проведения таких мероприятий планируется широко отметить предстоящий День молодежи и повысить эффективность деятельности руководителей.