"Долзарб 90 кун": "Тошкент" маҳалласида ижодий учрашув бўлиб ўтди
"Долзарб 90 кун" лойиҳаси доирасида Республика маънавият ва маърифат маркази ва Йошлар ишлари агентлиги туман бўлимлари ҳамда маҳалла фаоллари ҳамкорлигида муҳим ташаббусларга қўл урилмоқда.
Хусусан, куни кеча ёшлар ва аҳолининг бўш вақтини мазмунли ўтказиш мақсадида “Тошкент” маҳалла фуқаролари йиғинида шоира Зулфия Мўминова билан ижодий учрашув ташкил этилди.
Ушбу адабий кеча давомида китоб мутолаасини севувчи ёшлар ва нуронийлар шоира ижодининг энг сара шеърларидан баҳраманд бўлди. Шунингдек, Зулфия Мўминова инсон камолоти учун китоб ўқишнинг аҳамияти, юртимизда китобхонлар учун яратилган имкониятлар ҳақида ҳам сўз юритди.

В рамках проекта «Долзарб 90 кун» совместно с районными отделениями Республиканского центра духовности и просветительства, Агентством по делам молодёжи и активистами махалли реализуются важные инициативы.
В частности, для содержательного досуга молодёжи и жителей в сходе граждан махалли «Ташкент» была организована творческая встреча с поэтессой Зульфией Муминовой.
На этом литературном вечере молодёжь и просвещённые любители чтения познакомились с лучшими стихотворениями поэтессы. Зульфия Муминова также рассказала о важности чтения для развития человека и о возможностях, которые созданы для читателей в нашей стране.