Янгиҳаёт туманида "Долзарб 90 кун" лойиҳаси доирасида ёзги таътил даврида ўқувчиларнинг бўш вақтини мазмунли ўтказиш, уларнинг ижтимоий фаоллигини ошириш ҳамда касбга йўналтириш мақсадида тизимли ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, бугун 329-сонли умумтаълим мактабида Савдо-саноат палатасининг Янгиҳаёт тумани бўлими ҳамда "Артикул Азия Кабел" МЧЖ ҳамкорлигида юқори синф ўқувчилари ҳамда жамоатчилик фаоллари иштирокида очиқ мулоқот ташкил этилди.
Тадбир давомида ўқувчиларга мамлакатимизда тадбиркорликни ривожлантириш, ёшларнинг бизнес ташаббусларини қўллаб-қувватлаш йўлида яратилаётган имкониятлар ва касб танлашда эътибор қаратилиши лозим бўлган жиҳатлар ҳақида батафсил маълумотлар берилди.
Шунингдек, учрашув интерактив руҳда ўтди. Унда ўқувчилар ўзларини қизиқтирган саволларга батафсил жавоб олишди.

В Янгихаётском районе в рамках проекта «Долзарб 90 кун» ведётся системная работа по содержательному проведению свободного времени учащихся в период летних каникул, повышению их социальной активности и выбору профессии.
В частности, сегодня в средней школе № 329 совместно с Янгихаётским районным отделением Торгово-промышленной палаты и ООО «Артикул Азия Кабель» был организован открытый диалог с участием старшеклассников и общественных активистов.
В ходе мероприятия учащимся была предоставлена подробная информация о создаваемых в нашей стране возможностях для развития предпринимательства, поддержки молодёжных бизнес-инициатив, а также о том, на что следует обратить внимание при выборе профессии.
Встреча также была интерактивной. В ходе неё учащиеся получили подробные ответы на интересующие их вопросы.