Халқ депутатлари Янгиҳаёт тумани Кенгаши депутатлари туманимиз ҳудудидаги ижтимоий обйектларга олиб борилаётган қурилиш ва таъмирлаш ишлари билан яқиндан танишди.
Дастлаб, депутатлар "Янги Гулзор" маҳалласида бўлиб, у йерда 335-сонли умумтаълим мактаби учун қўшимча ўқув биносини қурилиш ва эски бинода амалга оширилаётган реконструксия ишларининг бугунги кундаги ҳолатини ўрганди. Шундан сўнг, масъуллар "Чортоқ" маҳалласидаги қурилиши якунланган 333-сонли умумтаълим мактабининг янги биноси ва муассасага олиб келинган ўқув жиҳозларини кўздан кечирди.
Шунингдек, депутатлар жойлардаги ўрганишлари давомида мутасаддилар ҳамда қурувчилар билан суҳбатлашиб, обйектларни белгиланган муддатда фойдаланишга топшириш, ҳудудларни ободонлаштириш ва кўкаламзорлаштириш бўйича тавсиялар берди.

Депутаты провели исследование
Депутаты Янгихаётского районного Совета народных депутатов ознакомились с ходом строительных и ремонтных работ на социальных объектах нашего района.
Сначала депутаты посетили массив «Янги Гулзор», где изучили текущий статус строительства дополнительного учебного корпуса для средней школы №335 и проводимые работы по реконструкции в старом здании. После этого должностные лица осмотрели новое здание средней школы №333 в массиве «Чорток», строительство которого завершено, и завезенное в учреждение учебное оборудование.
Также в ходе выездного исследования депутаты пообщались с должностными лицами и строителями и дали рекомендации по вводу объектов в эксплуатацию в установленные сроки, благоустройству и озеленению территорий.