Бугун туман ҳокимлигида Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ишчи гуруҳи, Тошкент шаҳар прокуратураси вакиллари, туман прокурори, туман ҳокими ўринбосари ҳамда мутасадди ташкилотлар раҳбарлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилишда туманда энергия балансини ишлаб чиқиш, энергияни тежаш дастурлари ижросини таъминлаш, энергия самарадорлигини ошириш борасида амалга оширилаётган ишлар таҳлил қилинди.
Шунингдек, туман ҳокими ўринбосари ва бошқа масъуллар бугунги кунга қадар ушбу йўналишда бажарилган ишлар ва келгуси режалар ҳақида маълумот берди.
Йиғилиш якунида ишчи гуруҳ аъзолари томонидан мавжуд камчиликларни бартараф етиш, энергия ресурсларидан ноқонуний фойдаланиш ҳолатларининг олдини олиш ҳамда энергия ресурсларини истеъмол қилиш маданиятини ошириш зарурлиги таъкидланди.

Изучено исполнение постановления главы государства № ПК-133
Сегодня в хокимате района состоялось заседание с участием рабочей группы Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, представителей прокуратуры города Ташкента, прокурора района, заместителя хокима района и руководителей ответственных организаций.
На заседании проанализирована работа, проводимая в районе по развитию энергетического баланса, обеспечению реализации энергосберегающих программ, повышению энергоэффективности.
Также заместитель мэра района и другие ответственные лица предоставили информацию о работе и планах на будущее, проводимой в этом направлении по сей день.
В завершение заседания членами рабочей группы была подчеркнута необходимость устранения имеющихся недостатков, предупреждения незаконного использования энергоресурсов и повышения культуры потребления энергоресурсов.