Бугун Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ишчи гуруҳи Янгиҳаёт туманида Давлат раҳбарининг ПҚ-133-сон қарори ижросини таъминлаш ва энергия самарадорлигини ошириш борасида амалга оширилаётган ишлар билан танишди.
Хусусан, ишчи гуруҳ вакиллари туман прокурори ҳамда туман ҳокими ўринбосари ҳамроҳлигида Хушнуд маҳалласи ҳудудида энергия ресурсларини иқтисод қилиш бўйича коммунал соҳада олиб борилаётган ишларни кўздан кечиришди.
Шунингдек, ўрганишлар давомида тегишли ташкилот раҳбарига электр ва табиий газни иқтисод қилиш, қайта тикланувчи энергия манбаларини ўрнатиш, иқтисод қилишнинг ташкилий-техник чора-тадбирларини белгиланган муддатларда бажариш, энергия ресурслари билан боғлиқ ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, ишларини маҳаллабай ташкил этиш ҳақида кўрсатмалар берилди.

Сегодня рабочая группа Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан рассмотрела ход работ, проводимых в Янгихаётском районе по обеспечению исполнения Постановления Главы государства №ПП-133 и повышению энергоэффективности.
В частности, представители рабочей группы в сопровождении прокурора района и заместителя губернатора района ознакомились с проводимой в коммунальной сфере работой по экономии энергоресурсов в микрорайоне Хушнуд.
Также в ходе учебы руководителю соответствующей организации даны поручения по экономии электроэнергии и природного газа, установке возобновляемых источников энергии, выполнению организационно-технических мероприятий по экономии в установленные сроки, предупреждению правонарушений, связанных с энергоресурсами, а также по организации их работы по соседству.