Бугун туман ҳокимлиги биносида ...
Бугун туман ҳокимлиги биносида Республика Маънавият ва маърифат маркази Янгиҳаёт тумани бўлими раҳбари ҳамда туман Фавқулодда вазиятлар бўлими бошлиғи ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди.
Ушбу меморандум орқали туман Фавқулодда вазиятлар бўлими ҳарбий хизматчилари ва ходимлари орасида маънавий-маърифий ишлар самарадорлигини оширишга қаратилган ўзаро ҳамкорлик йўналишлари белгилаб олинди.
Шунингдек, томонлар шахсий таркиб ўртасида китоб мутолаасини тизимли йўлга қўйиш, ёшларнинг ҳарбий таълим муассасаларига қизиқишини ошириш, қутқарувчи касбини ёшлар ўртасида кенг оммалаштириш, “Кино карвонлари”, “Маърифат карвони” каби лойиҳаларни амалга ошириш, маънавий-маърифий тадбирлар ўтказиш, турли ўқув курслари ҳамда семинар-тренинглар ташкил этиш бўйича биргаликда ишлашга келишиб олди.

Сегодня в здании хокимията района...
Сегодня в здании хокимията района был подписан меморандум о сотрудничестве между руководителем Янгихаётского районного отдела Республиканского центра духовности и просвещения и начальником районного отдела по чрезвычайным ситуациям.
Данным меморандумом определены направления взаимодействия, нацеленные на повышение эффективности духовно-просветительской работы среди военнослужащих и сотрудников районного отдела по чрезвычайным ситуациям.
Кроме того, стороны договорились о совместной работе по систематическому внедрению чтения книг среди личного состава, повышению интереса молодежи к военно-учебным заведениям, широкой популяризации профессии спасателя среди молодежи, реализации таких проектов, как "Кинокараваны" и "Караван просвещения," проведению духовно-просветительских мероприятий, организации различных учебных курсов и семинаров-тренингов.