Бугун Президент маслаҳатчисининг биринчи ўринбосари Янгиҳаёт тумани ишлари билан яқиндан танишди
Бугун Президент маслаҳатчисининг биринчи ўринбосари Янгиҳаёт туманида амалга оширилаётган бунёдкорлик лойиҳалари, ижтимоий обйектларда олиб борилаётган қурилиш ва таъмирлаш ишлари билан яқиндан танишди.
Ташрифнинг дастлабки манзили "Янги Гулзор" маҳалласи бўлди. У йерда туман ҳокими ўринбосари томонидан 335-сонли умумтаълим мактаби учун қўшимча ўқув биносини қурилиш жараёнлари, янги ичимлик суви тармоғини тортиш ва маҳалла аҳли учун қулай ва шинам сайилгоҳ ташкил этиш ишлари таништирилди.
Обйектларни кўздан кечириш давомида масъуллар қурилиш ишларини сифатли ҳамда белгиланган муддатда фойдаланишга топшириш бўйича қурувчиларга қатор кўрсатмалар бериб ўтди.

Сегодня первый заместитель Советника Президента ознакомился с делами Янгихаётского района
Сегодня первый заместитель Советника Президента ознакомился с реализуемыми в Янгихаётском районе проектами благоустройства, а также с ходом строительных и ремонтных работ на социальных объектах.
Первым пунктом визита стала махалля “Янги Гулзор”. Здесь заместитель хокима района представил информацию о строительстве дополнительного учебного корпуса для школы №335, прокладке новой системы питьевого водоснабжения и создании удобной и уютной зоны отдыха для жителей махалли.
В ходе осмотра объектов ответственным лицам и строителям были даны конкретные указания по обеспечению качества работ и своевременной сдаче объектов в эксплуатацию.