Болалар масалалари бўйича туман комиссиясининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди
Бугун туман ҳокимлиги биносида туман ҳокими, тегишли ташкилотлар вакиллари ва мактаб директорлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилишда таълим муассасаларида болаларнинг қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш, уларни жисмонан соғлом ва маънан баркамол этиб тарбиялаш борасида амалга оширилаётган ишлар самарадорлигини ошириш ҳамда ўқувчи ёшлар ўртасида ҳуқуқбузарлик ва жиноятчиликнинг олдини олиш масалалари атрофлича муҳокама қилинди.
Йиғилиш якунида ўқувчиларнинг бўш вақтини мазмунли ўтказишини таъминлаш ва бунинг учун зарур чора-тадбирларни кўриш бўйича масъулларга топшириқлар берилди.

Состоялось очередное заседание районной комиссии по вопросам детей
Сегодня в здании районной администрации состоялось совещание с участием губернатора района, представителей профильных организаций и директоров школ.
На совещании подробно обсуждались вопросы защиты законных интересов детей в образовательных учреждениях, повышения эффективности работы по воспитанию их физически здоровыми и нравственно развитыми, профилактики правонарушений и преступлений среди школьников.
В завершение совещания были даны поручения ответственным лицам по обеспечению содержательного проведения свободного времени школьниками и принятию для этого необходимых мер.