Азиз устозлар, қадрли мураббийлар!
Барчангизга бугунги байрам муборак бўлсин. Албатта, шиддат билан ўзгариб, ривожланиб бораётган бир даврда ёш авлодни Ватанимиз, халқимизга муносиб фарзанд қилиб тарбиялаш, жамиятимиз учун керакли шахс сифатида шакллантириш улкан меҳнат ва масъулият талаб этади.
Бугунги кунда Янгиҳаёт туманида фаолият юритаётган 17 та мактабда 1300дан ортиқ ўқитувчи ёш авлодга таълим-тарбия бериб келмоқда. Қолаверса, туманимизда турли соҳаларда мураббийлик қилиб, ёшларнинг порлоқ келажаги учун ўз хиссасини қўшаётган фидойи инсонлар ҳам кўп.
Кўз нури, қалб қўри, бутун борлиғини жамиятимиз келажаги учун бағишлаётган, отадек мўътабар, онадек меҳрибон Сиз, азиз устозларнинг ҳеч нарса билан ўлчаб, баҳолаб бўлмайдиган машаққатли ва шарафли меҳнатингиз қадри биз учун беқиёс.
Фурсатдан фойдаланиб, нафақат туманимиз, балки бутун республикамиздаги барча устоз ва мураббийларга сиҳат-саломатлик, хонадонларига файзу барака, бахту саодат, эзгу ишларида янгидан-янги ютуқ ва омадлар тилаймиз. Доим меҳнатларингиз роҳатини кўриб юриш насиб этсин!

Дорогие учителя и уважаемые наставники!
От всей души поздравляю вас с этим замечателным праздником! В наше время, когда мир стремително меняется и развивается, задача воспитания молодого поколения, формирование достойных граждан нашей Родины и общества становится как никогда важной и ответственной. Ваш труд требует не толко огромных усилий, но и бесконечной преданности делу.
Сегодня в 17 школах Янгихаётского района более 1300 учителей обучают и воспитывают подрастающее поколение. Кроме того, в нашем районе трудятся самоотверженные наставники в различных сферах, которые вносят неотсенимый вклад в будущее нашей молодежи.
Ваш тяжелый и благородный труд поистине бессенен. Его невозможно измерит или отсенит. Вы, дорогие учителя, отдаёте свет своих глаз, тепло сердес и всю свою душу ради будущего нашего общества. Вы заслуженно почитаемы, как отсы, и любимы, как матери.
Желаю всем учителям и наставникам не толко нашего района, но и всей республики крепкого здоровя, благополучия, счастя, новых успехов и достижений в их благородной миссии. Пуст труд всегда приносит радост, а его плоды будут источником гордости!