Янгиҳаётлик ҳожилар ва ёшлар бир даврага йиғилишди
«Марҳамат» маҳалласида туман имом-хатиби, «Нуроний» жамғармаси ҳамда Маҳаллалар уюшмасининг туман бўлими бошлиғи бошчилигида жорий йилда Ҳаж зиёратини ўтаб қайтган фуқаролар ва ёшлар билан давра суҳбати бўлиб ўтди.
Тадбир бошланишида туман имом-хатиби сўзга чиқиб, «Ҳаж-2024» мавсумида юртдошларимиз учун яратилган меҳмонхона, хизмат кўрсатиш, овқатланиш, транспорт ва бошқа шарт-шароитлар юқори савияда ташкил этилганини айтиб ўтди.
Шундан сўнг, муқаддас Ҳаж зиёратини адо этиб қайтган ҳожилар, туманимиз ёшлари ва маҳалла раислари ўртасида фарзандларни турли зарарли одатлардан асраш, ижтимоий тармоқлар орқали ёд ғоялар ва турли диний оқимлар таъсирига тушиб қолмаслик, ижтимоий-маънавий муҳит барқарорлигини таъминлаш бўйича тарғибот ишларини олиб бориш масалалари муҳокама қилинди.

Паломники из Янгихаята и молодежь собрались в один круг
Сегодня в махалле "Мархамат" под руководством имам-хатиба района, начальника районного отдела фонда "Нуроний" и Ассоциации махаллей состоялась беседа за "круглым столом" с гражданами, которые в этом году совершили паломничество хадж и молодежью.
В начале мероприятия выступил имам-хатиб района, который отметил, что гостиницы, услуги, питание, транспорт и другие условия, созданные для наших соотечественников в период хаджа-2024, организованы на высоком уровне.
После этого среди паломников, вернувшихся из священного хаджа, молодежи нашего района и председателей махаллей были обсуждены вопросы защиты детей от различных вредных привычек, недопущения попадания под влияние йодических идей и различных религиозных течений через социальные сети, проведения пропагандистской работы по обеспечению стабильности социально-духовной среды.