Янгиҳаётлик "Мирзо Улуғбек ворислари" эътироф этилди
Бугун туман ҳокимлиги биносида "Мирзо Улуғбек ворислари" Республика кўрик-танловининг туман босқичи ғолибларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Тадбир давомида туман ҳокими ўринбосари томонидан ғоя ва ишланма муаллифларига инновацион лойиҳаларни амалда татбиқ этиш, уни янада такомиллаштириш ва бу каби кўрик-танловларни ёшлар ўртасида кенг оммалаштириш бўйича таклиф ва кўрсатмалар берилди.
Тадбир сўнгида ушбу танловнинг 5 нафар туман босқичи ғолиблари эсдалик совғалари ва пул мукофоти билан рағбатлантирилди.

«Наследники Мирзо Улугбека» Янгихаята были отмечены
Сегодня в здании районной администрации прошла торжественная церемония награждения победителей районного этапа республиканского конкурса «Наследники Мирзо Улугбека».
В ходе мероприятия заместитель районного акима дал предложения и поручения авторам идей и разработок по практическому внедрению инновационных проектов, их дальнейшему совершенствованию, широкой популяризации подобных конкурсов среди молодежи.
В конце мероприятия 5 победителей районного этапа данного конкурса были поощрены памятными подарками и денежными призами.