Янгиҳаётлик 58 нафар битирувчилар олийгоҳни нақд қилиб қўйишди
Гап шундаки, туманимиз мактабларида таҳсил олаётган 58 нафар битирувчи ёшлар Америка, Корея, Буюк Британия ва Россия каби давлатларининг нуфузли олийгоҳлари ва уларнинг юртимиздаги филиалларига муддатидан олдин ўқишга қабул қилинди.
Қувонарлиси, уларнинг кўпчилиги ўзларининг билиму салоҳияти сабаб грант асосида хорижнинг топ университетида ўқиш имкониятини қўлга киритди. Бу эса мамлакатимиз ривожи йўлида ташланган дадил қадамлардир.
Фурсатдан фойдаланиб, ўқувчиларимизнинг ота-оналари ,шунингдек, билим эгаллаш йўлида ўз ҳиссасини қўшган устозларига миннатдорчилигимизни изҳор этамиз!

58 выпускников Янгихаётского района уже поступили в ВУЗ
Дело в том, что 58 молодых выпускников, обучающихся в школах нашего района, были досрочно приняты в престижные университеты в таких странах, как США, Южная Корея, Великобритания и Россия, а также в их филиалы в нашей стране.
Радует то, большинство из них благодаря своим знаниям и потенциалу получили возможность учиться в топовом зарубежном университете на основе гранта. Это уверенные шаги, предпринятые на пути развития нашей страны.
Пользуясь случаем, хотим выразить благодарность родителям наших учеников, а также преподавателям, внесшим свой вклад в их образование!