Янгиҳаётда таълим сифатини янада ривожлантиришга урғу берилмоқда
Гап шундаки, бугун туманимизнинг 329-умумтаълим мактабида туман ҳокими ўринбосари, масъуллар ва мактаб директорлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилишда 2024 йилда мактаб ва мактабгача таълим соҳасида амалга оширилган ишлар сарҳисоб қилиниб, жорий йилда бажарилиш лозим бўлган устувор вазифалар белгилаб олинди. Шунингдек, масъул раҳбарларга мактабларда таълим сифати ва самарадорлигини ошириш ҳамда мақсадли кўрсаткичларга эришиш бўйича бир қатор кўрсатмалар берилди.
Бундан ташқари, иштирокчилар учун «Жаҳолатга қарши маърифат» тадбири ташкил этилди. Унда мутахассислар томонидан экстремизм ва терроризм билан боғлиқ таҳдидларнинг олдини олиш, ёшларни ёт ғоялар таъсиридан асраш зарурлиги ҳақида сўз юритди.

В Янгихаете акцент делается на дальнейшее повышение качества образования
Сегодня в общеобразовательной школе No329 нашего района состоялось совещание с участием заместителя хокима района, ответственных лиц и директоров школ.
На совещании были подведены итоги проделанной в 2024 году работы в сфере школьного и дошкольного образования, определены приоритетные задачи, которые необходимо выполнить в текущем году. Также ответственным руководителям был дан ряд указаний по повышению качества и эффективности образования в школах, а также достижению целевых показателей.
Кроме того, для участников было организовано мероприятие "Просвещение против невежества." На нем специалисты говорили о необходимости предотвращения угроз, связанных с экстремизмом и терроризмом, а также о важности защиты молодежи от влияния чуждых идей.