Амалга оширилган ишлар таҳлилига бағишланган учрашув ташкил этилди
Куни кеча туманимиздаги 329-мактабда Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари, туман ҳокими ва тумандаги ёшлар етакчилари иштирокида амалга оширилган ишлар таҳлилига бағишланган учрашув ташкил этилди.
Унда ишчи гуруҳ томонидан секторлардаги иш фаолият ўрганиб чиқилганида дуч келинган хато ва камчиликлар таҳлил қилинди. Шунингдек, ҳозирда ишсиз ёшларни иш билан таъминлаш, ижтимоий ҳимояга муҳтож инсонларга кўмак бериш ва жиноятга мойил ёшлар билан алоҳида тизимли ишлашни янада такомиллаштириш бўйича етакчиларга топшириқ берилди.
Тадбир якунида туман ҳокими масъулларга йўл қўйилган камчиликларни бартараф этишлари ва берилган топшириқни бажаришлари учун бир ой муҳлат бериб, барча ўз вазифасига садоқат билан ёндашишини айтиб ўтди.

На днях в общеобразовательной школе № 329 нашего района состоялась встреча, посвящённая анализу реализованных работ при участии заместителя хокима Ташкента, хокима района и лидеров молодёжи махаллей нашего района.
Проанализированы ошибки и недостатки, с которыми столкнулась рабочая группа при изучении трудовой деятельности в секторах. Также перед руководителями была поставлена задача по трудоустройству безработной в настоящее время молодежи, оказанию помощи людям, нуждающимся в социальной защите, дальнейшему совершенствованию отдельной системной работы с молодежью, склонной к преступности.
В завершение мероприятия хоким района дал чиновникам месячный срок на устранение недостатков и выполнение поставленной задачи, сказав, что каждый должен подойти к своей задаче с самоотдачей.