330-сонли умумтаълим мактабида бошланғич таълим фанлари ўқитувчилари учун семинар ташкил қилинди
Тошкент шаҳар Халқ таълими бош бошқармаси ташаббуси билан туманимизнинг 330-сонли умумтаълим мактабида бошланғич таълим фанлари ўқитувчилари учун семинар ташкил қилинди.
Мутахассислар томонидан янги 1-2-синф дарсликларини мазмун-моҳиятини тушунтириш, миллий ўқув дастурини амалиётга жорий этиш бўйича тушунтириш берилди.
Ўқув семинарда Республика таълим маркази методистлари,Тошкент шаҳар халқ таълими ходимларини қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш ҳудудий маркази илмий ходимлари 400 дан ортиқ бошланғич таълим фанлари ўқитувчилари ва фан методистлари иштирок этишди.

По инициативе Главного управления народного образования г.Ташкента был организован семинар для учителей начальных классов общеобразовательной школы № 330 района.
Эксперты разъяснили участникам содержание новых учебников для 1-2 классов, а также, порядок внедрения в практику национального учебного плана.
В обучающем семинаре приняли участие более 400 учителей начальных классов, методистов Республиканского центра образования, научных сотрудников Ташкентского областного центра переподготовки и повышения квалификации кадров в сфере народного образования.