17 нафар фуқаро ишга жойлашиш арафасида
Гап шундаки, туманимизнинг «Чорбоғ» маҳалласидаги 3-умумтаълим мактабида навбатдаги «Бўш иш ўринлари» меҳнат ярмаркаси ташкил этилди. Унда 20 та иш берувчи корхона ва ташкилотлар ўзларининг бўш иш ўринлари билан қатнашди.
Ушбу меҳнат ярмаркасида иштирок этган 70 га яқин фуқаролардан 17 нафари муносиб иш ўринларига йўналтирилди. Бундан ташқари, 8 нафар фуқарони касб-ҳунарга ўқитиш бўйича йўлланмалар берилди.
Шунингдек, бир гуруҳ ярмарка иштирокчиларига уларнинг бандлигини таъминлаш юзасидан ҳуқуқий маслаҳатлар тақдим этилди.

17 граждан в преддверии трудоустройства
В общеобразовательной школе №3 махалли "Чорбог" прошла очередная ярмарка труда, где приняли участие 20 предприятий и организаций-работодателей. Они предложили свои вакансии жителям района.
Из примерно 70 граждан, посетивших ярмарку, 17 получили направления на достойные рабочие места. Кроме того, 8 человек были направлены на профессиональное обучение.
Также участники ярмарки получили правовые консультации по вопросам занятости, что поможет им лучше ориентироваться в своих правах и возможностях на рынке труда.