Молиявий барқарорликни таъминлаш ва ўз мулкини расмийлаштириш ниятида бўлганлар учун катта имконият!
Гап шундаки, эндиликда Тадбиркорлар ўз фаолиятини юритаётган корхона ва ташкилотлари жойлашган ҳудудни, жисмоний шахслар эса уй-жой қуриш учун ажратилган йерларини хусусийлаштиришлари мумкин.
Асосий афзалликлари:
◽️мулк дахлсизлиги?
▫️йерни эркин тасарруф қилиш?
▫️бу йердан гаров сифатида фойдаланиб, банклардан кредит олиш имконияти пайдо бўлиши?
▫️фуқаро ёки тадбиркорлар электрон онлайн ауксион орқали йерни мулк ҳуқуқи билан бирга сотиб оладиган бўлса, ҳисобланган пул маблағини бўлиб-бўлиб тўлаш имконияти мавжудлиги.
Хусусийлаштириш мумкин бўлган йерлар (https://telegra.ph/Hurmatli-Yangihayot-fuqarolari-va-tadbirkorlar-05-22)
Хусусийлаштириб бўлмайдиган йерлар (https://telegra.ph/Hurmatli-Yangihayot-fuqarolari-va-tadbirkorlar-05-22)
Ариза туман (шаҳар) ҳокими номига мй.гов.уз портали ёки Давлат хизматлари марказлари орқали топширилади.

Большая возможность для тех, кто стремится к финансовой стабильности и хочет официально оформить право собственности на свою недвижимость!
Теперь предприниматели могут приватизировать участки, на которых расположены их предприятия и организации, а физические лица — участки, выделенные под индивидуальное жилищное строительство.
Основные преимущества:
▫️ неприкосновенность собственности;
▫️ свободное распоряжение земельным участком;
▫️ возможность использовать землю в качестве залога при получении кредита;
▫️ при покупке земли с правом собственности через электронный онлайн-аукцион предусмотрена возможность оплаты в рассрочку.
Земли, подлежащие приватизации: (https://telegra.ph/Uvazhaemye-zhiteli-i-predprinimateli-YAngihayotskogo-rajona-05-22)
Земли, не подлежащие приватизации: (https://telegra.ph/Uvazhaemye-zhiteli-i-predprinimateli-YAngihayotskogo-rajona-05-22)
Заявление подаётся на имя хокима района (города) через портал my.gov.uz или Центры государственных услуг.