Туманимиз хотин-қизлари диққатига!
Оила ва хотин-қизлар қўмитаси мутахассислиги бўйича камида 5 йил меҳнат стажи мавжуд, бироқ олий маълумотга эга бўлмаган хотин-қизларга тавсиянома бериш учун аризалар қабул қилиш бошланганлигини маълум қилади!
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар “Маҳкамасининг «Мутахассислиги бўйича камида беш йил меҳнат стажига эга бўлган хотин-қизларни давлат олий таълим муассасаларига ўқишга қабул қилиш тартибини тасдиқлаш ҳақида» 2022 йил 9 июндаги 322-сон Қарори билан тасдиқланган «Мутахассислиги бўйича камида беш йил меҳнат стажига эга бўлган хотин-қизларни давлат олий таълим муассасаларига ўқишга қабул қилиш тартиби тўғрисида»ги Низомга кўра, мутахассислиги бўйича камида 5 йил меҳнат стажи мавжуд, бироқ олий маълумотга эга бўлмаган хотин-қизлар давлат олий таълим муассасаларига алоҳида қабул параметрлари (жами 500 та квота) доирасида тўлов-контракт асосида ўқишга қабул қилиниши белгиланган.
Батафсил маълумот олиш учун Янгиҳаёт тумани оила ва хотин-қизлар бўлими ёки маҳалла хотин-қизлар фаолларига ёки (71) 210-60-27 рақамига мурожаат қилинг.

Вниманию жительниц нашего района!
Комитет семьи и женщин сообщает, что начал прием заявок на рекомендации для женщин, имеющих опыт работы не менее 5 лет, но не имеющих высшего образования!
Согласно Положению о порядке приема женщин со стажем работы не менее пяти лет в государственные высшие учебные заведения утвержденному постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 9 июня 2022 года №322 "Об утверждении порядка приема женщин, со стажем работы по специальности не менее пяти лет, в государственные высшие учебные заведения" утвержден порядок приема на учебу женщин в государственные высшие учебные заведения на платно-контрактной основе в рамках специальных параметров приема (всего 500 квот).
За дополнительной информацией обращайтесь в Отдел семьи и женщин Янгихаётского района или к активистам по женским вопросам махалли, а также звоните по телефону (71) 210-60-27.