47 миллион сўмга яқин қарз тадбиркорга ундириб берилди
Бюронинг Янгиҳаёт туман бўлими иш юритувида Фуқаролик ишлар бўйича Жиззаҳ туманлараро судининг 26.08.2022 йилдаги ижро хатига асосан, қарздор Х.Асатовдан ундирувчи "Жиззахавтотеххизмат" МЧЖ фойдасига жами 47 184 897 сўм қарз ундириш белгиланган.
Мажбурий ижро ҳаракатлари давомида Янгиҳаёт туман бўлими давлат ижрочиси О. Маликов томонидан ҳуқуқий тарғибот олиб бориши натижасида қарздор фуқародан 47 184 897 сўм миқдорда қарздорлик тўлиқ ундирилди ва Фуқаролик-процессуал кодексининг 41-моддасига асосан тамомланди.

ДЛЯ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЯ ВЗЫСКАН ДОЛГ В РАЗМЕРЕ БОЛЕЕ 47 МЛН
Согласно решению Джизакского межрайонного суда по гражданским делам предписано взыскать с должника Х.Асатова в пользу взыскателя ООО «Жиззахавтотеххизмат» долг в размере 47 184 897 сумов. Исполнительный документ от 26.08.2022 направлен в отделение Бюро принудительного исполнения Янгихаётского района.
В ходе принудительно-исполнительных действий государственный исполнитель О.Маликов смог взыскать с должника полную сумму 47 184 897 сумов и исполнительное дело было завершено в соответствии со статьей 41 ГПК РУз.