Камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазирлиги ходимларининг малакасини ошириш марказида "Референдумда фаол иштирок етамиз!" шиори остида навбатдаги тарғибот тадбири ташкил этилди.
Унда Халқ депутатлари Янгиҳаёт тумани Кенгаши депутати, тарғибот гуруҳи аъзолари ҳамда марказнинг раҳбар ва ходимлари иштирок этдилар. Тадбир давомида янгиланаётган Конституциядаги муҳим ўзгариш ва қўшимчалар тўғрисида маълумот берилди.
Шу билан бирга, референдумнинг жамият турмуш тарзига таъсири ва аҳамияти ҳамда бу жараёнларда халқимизнинг фаол иштирок этиши ҳақида сўз борди.

Прошло мероприятие под девизом «Примем активное участие в референдуме!»
В центре повышения квалификации сотрудников Министерства занятости и сокращения бедности прошло мероприятие под девизом «Примем активное участие в референдуме!».
В нем приняли участие депутат Янгихаетского районного Кенгаша народных депутатов, члены агитационной группы, руководители и сотрудники центра. В ходе мероприятия была представлена информация о важных изменениях и дополнениях в обновленную Конституцию.
При этом говорили о влиянии и значении референдума на образ жизни общества и активном участии нашего народа в этих процессах.