Масъулларга кўрсатма ва топшириқлар берилди
Янгиҳаёт тумани ҳокимиятида туман ҳокими биринчи ўринбосари, туман давлат солиқ инспекцияси раҳбари ва иқтисодиёт комплексида фаолият юритувчи ташкилот раҳбарлари иштирокида туманда хизматлар соҳасини ривожлантиришга доир танқидий йиғилиш бўлиб ўтди.
Унда янги иш ўринларини яратиш, мавсумий иш билан банд бўлган фуқароларнинг ўзини-ўзи банд қилишига кўмаклашиш ва ишсиз аҳолининг бандлигини таъминлашга доир масалалар кўриб чиқилди.
Йиғилиш сўнгида Тошкент шаҳар ҳокимлиги томонидан хизматлар соҳасига доир белгилаб берилган топшириқлар ижросини ўз вақтида бажариш юзасидан масъулларга кўрсатма ва топшириқлар берилди.

В хокимияте Янгихаётского района прошло собрание по критическому обсуждению развития сферы услуг в районе. На мероприятии приняли участие первый заместитель хокима района, руководители ГНИ и организаций, работающих в экономическом комплексе.
В нем рассмотрены вопросы создания новых рабочих мест, содействия в организации самозанятости граждан, работающих сезонно и обеспечения работой незанятого населения.
В завершение совещания были даны поручения и указания ответственным за своевременное выполнение задач, поставленных хокимиятом Ташкента в сфере услуг.