«Маърифатли оила” лойиҳаси доирасида тадбир бўлиб ўтди
Туманимизнинг 329-сонли умумтаълим мактабида Республика Маънавият ва маърифат маркази, туман оила ва хотин-қизлар бўлими ҳамда »Нуроний« жамғармаси ҳамкорлигида маънавий-маърифий тадбир ўтказилди.
»Маърифатли оила« лойиҳаси бўйича бўлиб ўтган мазкур учрашувда »Оқила аёллар”, «Китобхон оила», «Болалар дунёси», «Саломатлик бурчаги» каби тадбирлар ҳамда шахмат-шашка мусобақалари ташкил этилди.
Тадбирда сўзга чиққанлар эса оилаларга маърифат улашиш, тарбия, садоқат ва ватанпарварлик туйғусини юксалтириш ҳақида сўз юритишди.

Состоялось мероприятие в рамках проекта "Просвещенная семья"
В общеобразовательной школе №329 нашего района совместно с Республиканским центром духовности и просветительства, районным отделом семьи и женщин и фондом "Нуроний" проведено духовно-просветительское мероприятие.
На этой встрече, прошедшей по проекту "Просвещенная семья," были организованы такие мероприятия, как "Окила аёллар," "Китобхон оила," "Детский мир," "Уголок здоровья," а также турнир по шахматам и шашкам.
Выступившие на мероприятии говорили о просвещении семей, воспитании, повышении чувства преданности и патриотизма.