«Маҳалла еттилиги»нинг 2025 йилдаги долзарб вазифалари белгилаб берилди
Гап шундаки, куни кеча туманимизнинг 329-умумтаълим мактабида Ўзбекистон маҳаллалари уюшмаси раисининг маслаҳатчиси ҳамда туман ҳокими ўринбосарлари бошчилигида йиғилиш бўлиб ўтди.
Тумандаги барча «Маҳалла еттилиги» аъзолари иштирок этган тадбирда маҳаллаларнинг «Омбор дафтари»ни шакллантириш, «Хитой тажрибаси» ва янги ёндашув асосида маҳаллаларни камбағалликдан ҳоли ҳудудга айлантириш бўйича келгусидаги режалар ҳақида сўз юритилди.
Шунингдек, йиғилиш кун тартибида маҳаллабай ишлашга масъул бўлган шахслар фаолиятини самарали ташкил этиш ва уларнинг ўзаро ҳамкорлигини таъминлашга ҳам алоҳида эътибор қаратилди.

Определены актуальные задачи "махаллинской семерки" на 2025 год
Дело в том, что вчера в общеобразовательной школе No329 нашего района состоялось собрание под руководством советника председателя Ассоциации махаллей Узбекистана и заместителей хокима района.
На мероприятии, в котором приняли участие все члены "махаллинской семерки" района, обсуждались дальнейшие планы по формированию "Амбарной книги" махаллей, превращению махаллей в территорию, свободную от бедности, на основе "китайского опыта" и нового подхода.
Кроме того, в повестке дня собрания особое внимание было уделено эффективной организации деятельности лиц, ответственных за работу на уровне махаллей, и обеспечению их взаимодействия.