«Коррупцияга қарши курашиш масалалари» мавзусида ташкилот жамоаси йиғилиши ўтказилди
Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизматининг Янгиҳаёт тумани бўлимида «Коррупцияга қарши курашиш масалалари» мавзусида ташкилот жамоаси йиғилиши ўтказилди.
Мазкур йиғилишда Янгиҳаёт тумани ҳокими ўринбосари, туман Халқ депутатлари,туман прокуратураси вакили ва ИИО ФМБ Тергов бўлими бошлиғи ўринбосари иштирок этишди.
Йиғилишда СEО ва ЖСХ Янгиҳаёт тумани бўлими бошлиғи иштирокчиларни кун тартибига қўйилган масалалар билан таништириб, коррупцияга қарши курашиш бўйича тегишли қонун, Президент фармонлари ва қарорлари моҳиятига моҳиятига тўхталиб ўтди.

Отделом Санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья Янгихаётского района состоялось собрание коллектива по вопросам борьбы с коррупцией.
В данном собрании также приняли участие заместитель хокима Янгихаётского района, депутаты районного Кенгаша, представители прокуратуры и начальник следственного отдела УКД ОВД района.
В ходе мероприятия начальник отдела СЭБ и ОЗ Янгихаётского района ознакомил присутствующих с вопросами повестки дня, рассказал о сути и содержании законов, указов и постановлений Президента регулирующих антикоррупционные вопросы.