“Долзарб 30 кун” доирасида ҳашар тадбирлари бўлиб ўтмоқда
Хабар қилганимиздек, бугундан Янгиҳаёт туманининг ҳар бир ҳудудида “Яшил макон” лойиҳаси ва “Долазар 30 кун” доирасида ҳашар тадбирлари бўлиб ўтмоқда.
Хусусан, Қипчоқ кўчасида туман ҳокими, туманнинг барча ташкилот раҳбарлари ва ходимлари, маҳалла раислари, ёшлар - барча ҳамжиҳат бўлиб, туман ободлигига ўз ҳиссаларини қўшиш учун манзарали кўчатлар екишди.
Бундай тадбирлар туманимизнинг барча маҳаллаларида давом етмоқда. Маълумот учун, лойиҳа доирасида ҳудудларда ободонлаштириш ва кўкаламзорлаштириш ишларини олиб бориш кўзда тутилган.

Проходят мероприятия хашара в рамках проекта "Зеленое пространство" и "Актуальные 30 дней."
Как мы сообщали ранее, с сегодняшнего дня в каждом районе Янгихаётского района проходят мероприятия хашара в рамках проекта "Зеленое пространство" и "Актуальные 30 дней."
В частности, на улице Кипчак хоким района, руководители и сотрудники всех организаций района, председатели махаллей, молодежь - все объединились и посадили декоративные саженцы, чтобы внести свой вклад в благоустройство района.
Такие мероприятия продолжаются во всех махаллях нашего района. К сведению, в рамках проекта предусмотрено проведение работ по благоустройству и озеленению территорий.