Бугун туман ҳокимлиги биносида...
Бугун туман ҳокимлиги биносида Тошкент шаҳар прокуратураси вакиллари, тумандаги барча бошқарув сервис компаниялари ҳамда коммунал хизмат кўрсатиш ташкилотларининг раҳбарлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилиш кун тартибида коммунал соҳа билан боғлиқ бир қатор масалалар кўриб чиқилди. Хусусан, аҳолига кўрсатилаётган хизматлар сифатини яхшилаш, муддати ўтган қарздорликлар ва муддати ўтиб судга чиқарилган қарздорликлар масаласи муҳокама қилинди.
Шунингдек, йиғилиш якунида аниқланган камчиликларни бартараф этиш ва фуқаролардан келиб тушаётган мурожаатларни ижобий ҳал этиш бўйича топшириқлар берилди.

Сегодня в здании районной администрации состоялось совещание с участием представителей Ташкентской городской прокуратуры, руководителей всех управляющих компаний и организаций коммунального обслуживания района.
На повестке дня совещания был рассмотрен ряд вопросов, касающихся коммунальной сферы. В частности, обсуждался вопрос повышения качества предоставляемых населению услуг, решения проблемы просроченной задолженности и задолженности, по которой истек срок взыскания.
Также в завершение совещания были даны поручения по устранению выявленных недостатков и положительному решению обращений граждан.