Бугун ёшар етакчилари нафақат маҳаллада балки мактабларда ҳам ёшлар билан бирга. Куни кеча туманимизнинг 30нафар ёшлар етакчилари ташаббуси билан 16та умумтаълим мактабларида беш муҳим ташаббус йўналишлари бўйича маданий-маърифий тадбирлар ташкил қилинди.
Тадбирлар доирасида спорт мусобақалари, «Заковат» интеллектуал ўйинлари, китобхонлик кечалари, очиқ мулоқотлар ва ош мусобақаси бўлиб ўтди.
Тадбирлар ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил этибгина қолмай, уларга янги дўстлар, янги билимлар ва таассуротлар улашди.

Молодежные лидеры рядом с молодежью не только в махаллях, но и в школах
Молодежные лидеры рядом с молодежью не только в махаллях, но и в школах. На днях, по инициативе 30 молодежных лидеров нашего района в 16 общеобразовательных школах были организованы культурно-просветительские мероприятия по пяти важным инициативам.
В рамках мероприятия были проведены спортивные соревнования, интеллектуальные игры «Заковат», поэтические встречи, открытые диалоги и конкурсы по готовке плова.
Мероприятия не только помогли организовать досуг молодежи, но и подарили им новых друзей, новые знания и впечатления.