Туман ҳокими ўринбосари, туман прокурори ёрдамчиси, масъуллар ва барча бошқарув сервис компаниялари раҳбарлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилиш давомида Давлат раҳбарининг тегишли қарорлари ва 2025/2026-йиллар куз-қиш мавсумига тайёргарлик кўриш дастури ижросини таъминлаш ҳамда мавжуд дебитор қарздорликни қисқартириш бўйича амалга оширилаётган ишлар самарадорлиги муҳокама қилинди.
Йиғилиш якунида аниқланган камчиликларни бартараф этиш ва аҳолидан келиб тушаётган мурожаатларни ижобий ҳал этилиш бўйича БСК вакилларига топшириқлар берилди.

Состоялось совещание с участием заместителя хокима района, помощника прокурора района, должностных лиц и руководителей всех управляющих сервисных компаний.
В ходе совещания были обсуждены соответствующие постановления Главы государства и эффективность проводимой работы по обеспечению реализации программы подготовки к осенне-зимнему сезону 2025/2026 года и сокращению имеющейся дебиторской задолженности.
В завершение совещания представителям БСК даны поручения по устранению выявленных недостатков и положительному решению обращений населения.