Aжрим ёқасига келиб қолган икки оила яраштирилди
Куни кеча "Хушнуд" маҳалласида оилавий низолар ва ажрим хавфи остида бўлган уч оила вакиллари билан учрашув ўтказилди.
Унда Тошкент шаҳар Оила ва хотин-қизлар бошқармаси масъуллари, туман Оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи, "Оилавий қадриятларни мустаҳкамлаш" комиссияси аъзолари ҳамда ИИБ ходимлари иштирок етди.
Суҳбат давомида оилаларнинг дуч келаётган келишмовчиликлари ўрганилиб, вазият муҳокама қилинди. Шунингдек, мутахассислар оилавий қадриятлар мустаҳкамлиги, оила жамиятнинг бир бўлаги еканлиги ҳақида жуфтликларга тушунтиришлар бериб ўтди. Натижада 2 оиланинг муносабатлари қайта тикланди.

Две семьи, находившиеся на грани развода, были примирены
На днях в махалле "Хушнуд" состоялась встреча с представителями трех семей, находящихся под угрозой семейных конфликтов и разводов.
В ней приняли участие ответственные лица Управления по делам семьи и женщин города Ташкента, начальник районного отдела по делам семьи и женщин, члены комиссии по укреплению семейных ценностей и сотрудники органов внутренних дел.
В ходе беседы были изучены разногласия, с которыми сталкиваются семьи, и обсуждена ситуация. Также специалисты разъяснили супружеским парам важность укрепления семейных ценностей и то, что семья является неотъемлемой частью общества. В результате отношения в двух семьях были восстановлены.