Янгиҳаётлик «Мирзо Улуғбек ворислари» эътироф этилди
Бугун, туман ҳокими ўринбосари «Мирзо Улуғбек ворислари» Республика кўрик-танловининг туман босқичида ғолиб бўлган ёшлар билан учрашди.
Учрашув давомида ғоя ва ишланма муаллифларининг биотехнология, соғлиқни сақлаш, дастурлаш ҳамда китобхонлик йўналишидаги инновацион лойиҳаларини амалда тадбиқ этиш, уни янада такомиллаштириш ва бу каби кўрик-танловларни тумандаги ёшлар ўртасида ҳам кенг ёйиш бўйича таклиф ва кўрсатмалар берилди.
Тадбир сўнгида ушбу танловнинг 5 нафар туман босқичи ғолиблари ташаккурнома ва пул мукофотлари билан рағбатлантирилди.

Награждены "Наследниками Мирзо Улугбека" из Янгихаёта
Сегодня заместитель хокима района встретился с молодыми людьми, ставшими победителями районного этапа Республиканского смотра-конкурса "Наследники Мирзо Улугбека."
В ходе встречи были даны предложения и указания по практическому внедрению и дальнейшему совершенствованию инновационных проектов авторов идей и разработок в области биотехнологии, здравоохранения, программирования и развития культуры чтения, а также по широкому распространению подобных смотров-конкурсов среди молодежи района.
В завершение мероприятия 5 победителей районного этапа конкурса были награждены благодарственными письмами и денежными призами.